Andrzej Piotrowski

Instruktor - gitara i wokal - SMOK

Andrzej Piotrowski

Klub Smok

Andrzej Piotrowski
Instruktor warsztatów gitarowych i warsztatów wokalnych w Klubie Smok mOKtis

Absolwent Wydziału Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie. Chórzysta jazzowego chóru Jazz City Choir (JCC) przy Centrum Kultury „Łowicka” w Warszawie. Działa aktywnie w nurcie muzyki CCM.
Uczestniczył w warsztatach wokalnych z Markiem Bałatą, Ewą Kossak, Martą Matheą Radwan, Edytą Glińską.
Solidne, gitarowe granie rytmiczne na „akustyku” jest jego wizytówką. Chętnie też sięga po rockowe, klasyczne riffy , kultowe przebiegi w elektrycznym wydaniu. Jako instruktor pomaga początkującym stawiać pierwsze kroki w odkrywaniu muzycznej pasji, a bardziej zaawansowanym pomaga w utrwalaniu właściwych nawyków.
Muzyka jest jego pasją, a gitara pierwszą miłością.
Wiedzę i umiejętności zdobywał samodzielnie, w oparciu o poszukiwania, wrażliwość, intuicję i słuch muzyczny. Obserwacja, umiejętność analitycznego wsłuchania się w muzykę, oraz selektywność ukształtowały jego muzyczny gust i smak.
Ceni muzykę poważną, ale tzw. „rozrywka” jest dziedziną, w której najlepiej się czuje. Lubi klimaty o zabarwieniu jazzowym.
Ceni piosenkę jako sztukę samą w sobie. W śpiewaniu stawia na prostotę, melodię, rytm, pomysł. Lubi też improwizowanie i eksperymenty harmoniczne.
W 2002 roku na koncercie wieńczącym festiwal Warsaw Summer Jazz Days, miał okazję zaśpiewać na jednej scenie z Bobbym McFerrinem. Zafascynował się instrumentalnym sposobem traktowania ludzkiego głosu. Podejmuje własne próby rozwijania tego stylu.
Z łatwością odnajduje się w gatunkach: rock, funk, reggae, ethno jazz, world music, czy fusion (jazz-rock). Nie stroni od przestrzennych, ambientowych form z dużą ilością delay`a czy pogłosu.

  • klubsmok@otwock.pl